Ubytovny Praha – dostatek komfortu a soukromí pro cestování po Praze

Praha je obrovské velkoměsto, kde můžete obdivovat moderní stavby i stovky let staré chrámy a věže. Najdete tu ovšem i další zajímavosti. Pokud nehodláte http://www.kulturistika.com/sporty/kulturistika/nehodlam-prestat-aneb-video-o-lesukovi utrácet zbytečně za drahé ubytování v centru města, můžete využít služeb komfortních ubytoven Praha na Černém Mostě. Odtud se snadno dopravíte metrem v podstatě kamkoli.

upravená zahrada pod Pražským hradem

Romantické zahrady pod Pražským hradem

Většina turistického ruchu se v Praze točí kolem Pražského hradu, Staroměstského náměstí s Orlojem a Václavského náměstí, které je snad nejznámějším náměstím v celé republice. Nejvíce obdivovatelů v letní sezoně směřuje k chrámu sv. Víta, ovšem kouzelné zahrady přímo pod areálem hradu zůstávají častokrát opuštěné. Mnoho lidí o nich ani neví, dokonce i někteří Pražané je neznají. Do Valdštejnské zahrady je přístup bez poplatku, stejně tak do Vojanových sadů. Do Vrtbovské zahrady a Pálffyovské zahrady vstupné sice uhradit musíte, ale můžete se kochat překrásným upraveným areálem s mnoha uměleckými skvosty. Pobyt v zeleni navíc zajímavě celý den oživí a dodá unavenému organismu i cennou energii.

Baba

Z Pražského hradu se tentokrát vydáme metrem do stanice Bořislavka, můžeme cestu spojit se sestupem po Starých zámeckých schodech ke stanici metra Malostranská a odtud je to jen tři stanice na trase A. Z Bořislavky pak autobusem č. 216 podnikneme zajímavou vyhlídkovou jízdu směrem na Hanspaulku a sídliště Baba. Baba je břidlicový vrch, kde se kdysi pěstovala vinná réva, a je odtud fantastický výhled na severní část Prahy spolu s ramenem Vltavy. Vyhlídkových míst je tu několik a výlet můžete spojit s pěší turistikou podél Šáreckého potoka v Šáreckém údolí. Budete si tu připadat jako v jiném světě a stěží uvěříte, že se stále nacházíte na území hlavního města.
popínavé psí víno v pražské zahradě

Klaustrofobická pohroma

Klaustrofobie je velmi nepříjemná choroba, kdy lidé nesnesou i krátkodobý pobyt v těsném prostoru. Dělá se jim zle už jen při pouhém pomyšlení na jízdu ve výtahu. Těmto lidem rozhodně nelze doporučit průchod nejužší ulicí v Praze. Je to nevídaná rarita, kterou si řada turistů nenechá ujít. Najdete ji v sousedství restaurace Čertovka, je to vlastně poslední dochovaná protipožární ulička – ty se v Praze stavěly v 16. století, aby bránily šíření požárů dřevěných budov. Ulička nemá jméno, a pokud tudy chcete projít, musíte dbát znamení semaforu, který zde řídí provoz. Dva lidé jdoucí proti sobě se tu totiž nemohou vyhnout, protože nejužší šířka uličky je jen 70 cm.