LOL, vy to nevíte?

Pokud je aktivně již nepoužíváte, tak patříte k úzké výseči lidí, kteří ještě nepodlehli páru zkratkám – dobře pro vás, alespoň se neustále rozvíjí krásná čeština a jistě nacházíte spoustu pojmenování pro situace vhodnější, než-li lol, ale i tak se pojďte s námi podívat, co si vlastně píší všichni ostatní.
zkratka lol

Nejvíce využívané

Tady patří především lol (lots of laugh, laughing out loud, česky „směji se nahlas, K POPUKÁNÍ“), zkratka, kterou zná, jak je vidět, spousta lidí a někteří si tuto zkratku nechávají i pro běžnou komunikaci v realitě, což by se dalo určit jako jeden ze znaků, kdy je na tom člověk opravdu špatně. Mezi další patří například OMG, tedy („oh my god!, Ó můj bože!“), které se užívá v několika případech a to, když uvidíte něco opravdu neuvěřitelného a musíte to rychle sdělit všem vašim blízkým a nebo když umře vaše milovaná tchýně – pokud se ptáte, co užijete, pokud umře ta ne příliš milovaná, tak je to ta první zkratka.
 

Úroveň pro správné internetové mazáky

Kromě těch, které jsme si vyjmenovali nahoře a kterých je bezesporu mnohem víc, tu máme trošku pokročilejší, kterých se ujímají v diskuzích jen ti, kteří chtějí vyjádřit svoji nadřazenou mužnost či ženskost, a hlavně hlubší porozumění mezilidské komunikace. Je to například TFW („That feeling when, ten pocit když…“) a užívá se zejména, když chcete zkrátka popsat nějakou velmi hořkou životní zkušenost. FML („Fuck my life“, překlad je složitější, proto uvedu pouze významový překlad a to – můj život stojí za *ovno“), kromě té odbornější verze, pojednává o situacích, které jsou ze samé definice jasné. Představte si, že na vás šéf v práci tlačí, žena chce, abyste šli ke tchýni na oběd (pokud už neumřela, postup trochu výše) a děti vás chtějí vykázat do pekla svým řevem.
 zkratka wtf

Ironicko – satirická pokročilá uživatelská úroveň

V této fázi se už vaše komunikace nese pouze v duchu zkratek, opustili jste bezbožný hlas a cit jazyka českého a orientujete se už hlavně v komunikaci s umělou inteligencí a mimozemským životem.
Patří zde například 2B || !2B („to be or not to be, být či nebýt?“), tohle pokládáte především, když si přehráváte se svými mimozemskými přátely Shakespeara jako audioknihu a nebo třeba ASL („Age, sex, location, překlad česky – věk, pohlaví, místo), ale na to, kde se taková zkratka používá a vy o ní slyšíte poprvé, se zeptejte vašich dcer a synů, ti vám o tom řeknou mnohem detailněji.
 
Doufám, že tato malá exkurze do tajů lidské komunikace byla někomu prospěšná a doufám, že se vám nestane, že byste v běžné komunikaci občas automaticky, byť nechtě vyřkli slova LoL na pohřbu – docela FML nemyslíte?