1/ Bydlení v maringotce, postavené na břehu rybníka, splňuje naprosto dokonale představu života v přírodě. Ideální místo pro všechny, kteří se rozhodli „dobíjet baterky“, které se ve městě rychle vybíjejí. Bydlení v maringotce může být sezonní, ale zateplením jejího obvodu a vhodným způsobem topení se v ní dají trávit i zimní měsíce.
2/ Bydlení ve staré lodi může rovněž sloužit celoročně. V dolní části – podpalubí je vhodné vybudovat prostor pro spaní, koupelnu a dětský pokoj, nahoře je ideální místo pro kuchyň, jídelnu a otevřený obývací prostor. Při posezení na palubě se s vámi loď příjemně pohupuje a a svádí ke zdřímnutí. I stoletá loď vám může poskytnout příjemně netradiční bydlení na devadesáti metrech čtverečních.
3/ Bydlení v tvrzi je opravdu nezvyklé, ale pokud máte odvahu a chuť, i tam můžete vytvořit domov pro svoji rodinu. A pokud vám polorozpadlou tvrz osud, v podobě dědictví po babičce, postaví do cesty, bylo by škoda takovou výzvu nepřijat. Její rekonstrukce je finančně náročná. Stojí hodně potu a odříkání, ale konečný výsledek opravdu stojí za to. A pro děti vznikne opravdu pohádkový prostor.
4/ Bydlení v balíku slámy si chce vyzkoušet mladá rodina, s tatínkem sochařem a s dvěma malými dětmi. Rok příprav a jasného plánu, co od domu očekávají. Výplň a zateplení domu tvoří sláma, zvenku i zevnitř je dům omítnut hlínou a vnitřek prostoru je ze dřeva. Celý dům je recyklovatelný. Sochařské schopnosti tatínka jsou patrny na každém kroku. Všechny detaily v něm rezonují a dům působí nejen klidně, ale i esteticky.
5/ Bydlení v jurtě si můžete dopřát i kousek za městem. Pokud potřebujete místo, které má a i duchovní rozměr, je to pro vás to pravé ořechové. Ten na vás dýchne už při vstupu do ní. A pokud navíc stojí jurta na kopci, je z ní úžasný rozhled do okolní krajiny a na lesy. Dřevěná podlaha, kamna, improvizovaný komín. Mongolem se stát nemusíte, stěhovat jako oni každý rok, také ne.